Uzm. Psk. Nursel Akhan

Uzm. Psk. Nursel Akhan

Uzman Klinik Psikolog

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji alanında lisans eğitimini bitirdikten sonra, 2013 yılında Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji programından “Romantik İlişkiler ve Grup Terapisi” konulu proje ile mezun olmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitimim süresince Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Pusula Psikiyatri, Psikoterapi ve Özel Eğitim Merkezi’nde, Hayat Yolu Rehabilitasyon Merkezi’nde ve GfK Türkiye Kalitatif Araştırmalar Bölümü’nde gönüllü stajlar yapmıştır. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi Gelişim Psikolojisi alanında yürütülen “2 Yaşındaki Çocuklarda Yürütücü Fonksiyonlar” konulu yüksek lisans tezinde araştırma asistanlığı yapmıştır.

Klinik psikoloji alanındaki uzmanlık eğitimi sırasında ise Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi (DUPEM)’nde canlı süpervizyon altında çocuk, ergen ve yetişkin danışanlarla çalışmıştır. Bunun yanında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Çocuk Üniversitesi ve Özel Bilgesu Anaokulu’nda yarı zamanlı olarak çalışmak daha çok deneyim kazanmasını sağlamıştır.

Çalışmalarına Mika Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ve eş zamanlı olarak Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi’nde devam etmektedir. Çocuk ve ergenlerin yaşadığı ruhsal ve davranışsal sorunlara yönelik bireysel terapi uygulamakta ve ebeveynlerine danışmanlık sunmaktadır. Ergenlere yönelik sınav kaygısı ile ilgili grup çalışmaları düzenlemektedir. Okul öncesi ve okul çağı çocuklarının ebeveynlerine yönelik eğitimler vermektedir.

Bireysel terapilerini bilişsel davranışçı terapi (BDT) ve bilişsel varoluşçu terapi (BVT) ekolleri ile sürdürmektedir. tavsiyemelekleri.com sitesinde her ay “Çocuklu Hayat” başlığı altında köşe yazıları yazmaktadır.

İletişim: nurselakhan@hotmail.com

Instagram Sayfası: PsikologNurselAkhan