Psk. Dan. Tuğçe Isıyel

Aile ve Çift Terapisti Tuğçe Isıyel

 Psikolojik Danışman/Aile ve Çift Terapisti

2008 yılında İstanbul Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Londra’da Middlesex University’de psikanalizle ilgili bir sertifika programını tamamladı. İçgörü Psikoterapi Merkezi’nde Psikanalist Yavuz Erten’in “Psikanalizden Psikodinamik Terapilere” eğitim programına katıldı. İstanbul Üniversitesi, Çapa Sosyal Psikiyatri bölümünde, “Sanat Terapisi” eğitimi aldı. Feyziye Mektepleri Vakfı, Özel Erenköy Işık Okulları’nda 3 yıl boyunca çocuklara ve ailelere psikolojik danışmanlık hizmeti verdi.

EFTA-Avrupa Aile Terapisi Derneği (European Family Therapy Association) tarafından sertifikalanan 500 saatlik Aile ve Çift Terapisi eğitimininin temel ve ileri düzeyini tamamlamıştır. Bu alandaki süpervizyon çalışmalarına Dr. Murat Dokur ile devam etmektedir. İFTİ Psikoterapi Çalışmaları kapsamında Prof.Rodolfo De Bernart,Prof.Kyriaki Polychroni, Prof.Howard A.Liddle, Peter Stratton, Helga Hanks gibi terapistlerin çift ve aile terapisiyle ilgili atölye çalışmalarına katılmıştır. Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) üyesidir. 

Mika Psikoloji’de yetişkin, aile ve çift alanında psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. Seanslarında psikodinamik, sistemik ve pragmatik eksperiyantal  yönelimli olarak çalışmaktadır.

 “Psikanalitik Edebiyat Okumaları” , “Mükemmel Değil, Organik Ebeveynlik” başlıklı atölye çalışmalarını yürütmekte ve BirGün Gazetesi, Psikeart, SabitFikir, Varlık, Bianet gibi çeşitli dergilerde inceleme, deneme, eleştiri türünde yazıları yayımlanmaktadır. Yayımlanan bazı yazılarına http://www.tugceisiyel.wordpress.comadresinden ulaşılabilir.

İletişim: tugceisiyel@mikapsikoloji.com